WIOSNA 2016

I. ORGANIZATOR

Organizatorem Ciechanowskiej Ligi Szóstek jest Ciechanowskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej, wraz z wszystkimi członkami stowarzyszenia. Rozgrywki mają charakter towarzyski i odbywają się przy współpracy wszystkich uczestniczących drużyn.

II. PRZEPISY OGÓLNE

1. Miejscem rozgrywek Turnieju Piłki Nożnej są obiekty sportowe Orlik w Ciechanowie przy ul. Powstańców Wlkp. 1 oraz, warunkowo, na innych boiskach zatwierdzonych przez przewodniczącego CSPN.

2. W każdej zgłoszonej drużynie może brać udział 25 zawodników.

3. Do rozgrywek nie można zgłosić zawodników, którzy mają podpisane półzawodowe lub zawodowe kontrakty piłkarskie z klubami zrzeszonymi w PZPN.

4. Każda drużyna posiada swojego przedstawiciela, który zgłasza drużynę i odpowiada za wszelkie sprawy związane z drużyną
5. Podpisując zgłoszenie kierownik oświadcza, że wszyscy uczestnicy są zdrowi i nie maja przeciwwskazań zdrowotnych do gry w piłkę nożną
6. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował utratę zdrowia własnego oraz u osób drugich odpowiedzialność prawna spada na sprawcę.

7.Do dyspozycji drużyn oddane jest boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią wymagające butów piłkarskich z plastikowymi korkami lub buty halowe. Niedopuszczalne są buty piłkarskie z metalowymi korkami.

8. Liga rozgrywana będzie między kwietniem a czerwcem 2016 roku.
9. Sędziowie mogą przyznać walkowera lub wykluczyć drużynę za nie zastosowanie się do regulaminu.
10. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki, oraz skutki wypadków w czasie gry każdego z zawodników.

11. Za każdą kontuzję, wypadek lub inne uszkodzenia przedmiotów i ciała ludzi obecnych na spotkaniu odpowiada sprawca i drużyna w której on występuje.
12. Ze względu na bezpieczeństwo osób (np. przeciwnika) zawodnicy nie mogą grać w okularach, łańcuszkach itp.
13. Za udział w rozgrywkach drużyny zobowiązane są do wpłacenia wpisowego w wysokości ustalonej na spotkaniu organizacyjnym.
14. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone pucharami oraz medalami. Przewiduje się ponadto nagrodę dla króla strzelców i najlepszego bramkarza.

III. SYSTEM I ZASADY ROZGRYWEK

System rozgrywek:
1. Mecze rozgrywane będą systemem ligowym.
O kolejności miejsc w lidze decyduje:

1. Większa ilość zdobytych punktów
  2. Wynik bezpośredniego spotkania przy dwóch zespołach z jednakową ilością punktów
  3. Różnica zdobytych bramek
  4. Ilość zdobytych bramek

Za zwycięstwo w meczu przyznaje się 3 punkty za remis 1, porażka 0 punktów. W przypadku nie stawienia się drużyny na mecz sędzia przyznaje walkower 3-0

IV. PRZEPISY GRY

1. Mecz składa się z dwóch części po 30 minut każda.

2. W składzie meczowym może znajdować się maksymalnie 11 zawodników.

3. Drużyny grają po 6 zawodników, w tym jeden bramkarz w stroju odróżniającym się od pozostałych zawodników drużyny.
4. Aby mecz mógł się rozpocząć na boisku musi znajdować się minimum 4 zawodników każdej z drużyn.
5. Walkower orzeka sędzia po upływie 10 minut od przewidzianego czasu rozpoczęcia rozgrywek.
6. Zmiany są lotne wyłącznie w strefie zmian, ich ilość jest nieograniczona.
7. Strefą zmian określony jest obszar przy linii bocznej boiska.

8. Zawodnik który schodzi z boiska może na nie wrócić, o ile nie został ukarany czerwoną kartką.
9. Piłka z autu jest wykonywana ręką wedle przepisów PZPN.
10. Bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą podając ją do zawodnika (piłka musi opuścić pole karne).
11. Drużyna ma 10 sekund na wprowadzenie piłki do gry. Po tym czasie sędzia odgwizduje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej.
12. Zawodnik drużyny przeciwnej powinien znajdować się 5 metrów od miejsca wybijania autu, rzutu rożnego, bądź rzutu wolnego. Zawodnik sam niezwłocznie odchodzi na przepisową odległość, nie czekając na znak sędziego. Uporczywe blokowanie wybicia piłki karane jest upomnieniem lub żółtą kartką.
13. Sędziowie mają prawo usuwać zawodników na kary czasowe: 5 minut (dwie żółte kartki) oraz 10 minut (czerwona kartka).
14. Czerwona kartka dyskwalifikuje zawodnika nią ukaranego z udziału w bieżących zawodach oraz jednym kolejnym meczu. W wyjątkowych przypadkach ilość karnych meczy zwiększyć może Przewodniczący.
15. Drużyna, w której występował ukarany zawodnik, po 10 minutach od wznowienia gry po wykluczeniu, ma prawo wprowadzić innego zawodnika. Od tej reguły można wprowadzić odstępstwo jeśli ukarana drużyna nie ma graczy rezerwowych.
16. Zawodnik powraca na boisko po wyraźnym wskazaniu sędziego.
17. Drużyna gra w osłabieniu przez okres trwania kary.
18. Za dokonanie zmiany w miejscu do tego nieprzeznaczonym sędzia udziela drużynie karę 2 minut dla jednego zawodnika i przez ten czas drużyna gra w osłabieniu.
19. W czasie gry zawodnik może wykonywać wślizg, jednak stopa musi być skierowana ku ziemi oraz musi być ciągły kontakt nogi z podłożem.
20. Przepis o spalonym nie obowiązuje.

21. Zakazane jest atakowanie rywala tzw. nakładką, za atak w ten sposób sędzia ma obowiązek pokazać czerwoną kartkę.
22. W pozostałych przypadkach mają zastosowanie przepisy PZPN.

Stroje piłkarskie:

1. Drużyny ubrane są w kompletne stroje piłkarskie z widocznymi numerami na koszulkach.
2. Strój bramkarski powinien odróżniać się kolorem od strojów zawodników z pola
3. Kapitan powinien mieć na ramieniu opaskę kapitańską.

V. ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD INDYWIDUALNYCH

1. Król Strzelców

Królem strzelców ligi zostaje piłkarz, który strzelił najwięcej bramek podczas turnieju.

2. Król Bramkarzy

Najlepszy bramkarz zostaje wyłoniony z pośród wszystkich zawodników, którzy rozegrali przynajmniej połowę spotkań jako bramkarze swoich zespołów. Nagrodę otrzyma bramkarz, który w trakcie turnieju wpuścił najmniej goli.

VI. PRZEPISY KOŃCOWE

1. Wszyscy uczestnicy zawodów zobowiązani są do przestrzegania regulaminu obiektu sportowego „Orlik” w Ciechanowie i innych zatwierdzonych do rozgrywek boisk.
2. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są zapoznać się z niniejszym regulaminem i przestrzegać go podczas rozgrywek.
3. Do ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator rozgrywek.